fbpx
Hours - Kulu või Tulu?

Meeldib mida loed?

Jaga

Hours - Kulu või Tulu?

author image

Mihkel Männamaa

Hours tööaja arvestamise tarkvara võimaldab ettevõttel automatiseerida tööaja arvestamise protsessi, mis säästab nii ettevõtte aega kui ka raha. Tarkvara võimaldab ettevõttel koguda täpseid andmeid töötajate tegeliku tööaja kohta ja vältida tööaja arvestamisega seotud vigu. Lisaks saab Hoursi abil automatiseerida palkade arvutamise protsessi, sest oleme Merit Palk ja Netvsior palgaarvestuse programmide partner. Näitame, kuidas Hours ettevõtte raha säästab:

Oletame, et on ettevõte, mille alluvuses töötab 30 inimest ja kogu töötundide arvestamine tehakse Excelis või käsitsi vihikusse. Tööpäevade pikkuseks on 8 tundi, mille jooksul on töötajatele ettenähtud kaks 15 minuti pikkust pausi ja üks 30-minutiline lõunapaus. Töötajad märgivad ise vihikusse, millal ja kui kaua nad tööl olid, või annavad vastava info oma vahetusevanemale, kes omakorda saadud teabe Excelisse sisestab. Keegi tegelikult ei kontrolli, kas saadud andmed on korrektsed. Kirja läheb 8 tundi ja palgapäeval makstakse palk kirja pandud tundide alusel. 

Nüüd oletame, et kõik töötajad on iga päev 10 minutit kauem pausidel, hilinevad tööle või lähevad töölt varem ära. See tähendab, et iga päev läheb kaotsi 300 minutit ehk 5 tundi, mille eest ettevõtte maksab palka, aga tegelikult tööd ei tehtud. Kui kuus on 22 tööpäeva, siis läheb kaduma 110 tundi väärtuslikku tööaega! Ütleme, et iga töötaja teenib 10€ tunnis brutopalka, seega on ettevõtte kulu 1100€ igas kuus töötundide eest, mille jooksul reaalselt ei töötatud. Aasta jooksul kasvab see summa 13 200 euroni. 

Võimalik kokkuhoid kasutades Hours tarkvara

Töötajate arv30tk
Töötaja palk10€/h bruto
Tööaja vargus päevas10min/per töötaja
Tööjõukulu kokkuhoid aastas13200€

Ameerika tööandjate liidu uuringu järgi on ajakadu töötaja kohta 3% päevas. 8-tunnise tööpäeva kohta tähendab see, et kaduma läheb 14 minutit tööaega, mis on rohkem, kui meie oma näites välja tõime. Hoursi kuutasu on sellest aga tunduvalt väiksem ja seeläbi säästab Hoursi tarkvara teie ettevõtte raha ja aega. Pakume teile 30 päeva pikkust tasuta prooviperioodi ja tasuta 30-minutilist demo, milles õpetame tarkvara optimaalselt kasutama. 

Tööaja varguse kohta saate lisaks lugeda:

Aeg on raha. Hours säästab teile mõlemat

Vali mugav ja tark viis. Veebipõhine tööaja jälgimine vähendab teie ettevõtte kulusid ja suurendab tõhusust!

Seotud postitused