fbpx
Uus Alampalga Kokkulepe Eestis: Mida See Tähendab Tööandjatele ja Töötajatele?

Meeldib mida loed?

Jaga

Uus Alampalga Kokkulepe Eestis: Mida See Tähendab Tööandjatele ja Töötajatele?

author image

Mihkel Männamaa

30.mail 2023 jõudsid Eesti sotsiaalpartnerid olulisele kokkuleppele, mis näeb ette alampalga järk-järgulist tõusu järgneva nelja aasta jooksul. Heatahte kokkuleppe kohaselt toimub alampalga tõstmine astmeliselt, moodustades 2024. aastal 42,5%, 2025. aastal 45%, 2026. aastal 47,5% ja 2027. aastal 50% keskmisest palgast. Töötasu alammäära täpse suuruse lepivad sotsiaalpartnerid kokku iga aasta sügisel, võttes aluseks Eesti Panga värskeima prognoosi, ja selle kinnitab vabariigi valitsus. Kokkuleppe allkirjastasid Majandus- ja Infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo, Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Jaan Hendrik Toomel ja Eesti Tööandjate Keskliidu juht Arto Aas.

Kokkuleppe Ülevaade

Alampalga täpne suurus lepitakse igal sügisel kokku Eesti Panga viimase prognoosi põhjal ja valitsus kinnitab selle. See annab tööandjatele võimaluse paremini planeerida palgakulusid ja valmistuda eelseisvateks aastateks.

Mõju Tööandjatele

Kiire palgakulude kasv võib olla tööandjatele väljakutse, kuid see toob kaasa ka võimaluse üle vaadata ja täiustada oma ajajuhtimisstrateegiaid. Tõhus ajajuhtimine muutub veelgi olulisemaks, et tagada ettevõtte ressursside optimaalne kasutamine.

Töötajate Kasud

Alampalga tõstmine aitab eriti madalapalgalisi töötajaid, vähendades palgavaesust ja parandades elatustaset. Lisaks võib see suurendada töötajate rahulolu ja motiveerida neid olema produktiivsemad.

Ajajuhtimine ja Hours.ee

Õiglane palk on töötajate aja ja vaeva tunnustamine. Hours.ee pakub tööandjatele lahendusi, mis aitavad optimeerida ajajuhtimist ja ressursside kasutamist, aidates seeläbi kaasa ettevõtte edukusele.

Järeldus

Uus alampalga kokkulepe on oluline samm sotsiaalse õigluse ja majandusliku stabiilsuse suunas Eestis. See toob kaasa uued võimalused ja väljakutsed, millele ettevõtted peavad vastama. Tööandjad saavad kasutada Hours.ee tööajaarvestus tarkvara, et paremini hallata oma töötajate aega ja ressursse, säilitades samas ettevõtte konkurentsivõime ja toetades selle kasvu uues majanduskeskkonnas.

Aeg on raha. Hours säästab teile mõlemat

Vali mugav ja tark viis. Veebipõhine tööaja jälgimine vähendab teie ettevõtte kulusid ja suurendab tõhusust!

Seotud postitused