fbpx
Normtunnid 2023 aastal

Meeldib mida loed?

Jaga

Normtunnid 2023 aastal

author image

Mihkel Männamaa

Töötaja ja tööandja peavad töölepingus kokku leppima tööaja kesvuses. See tähendab, et pannakse paika, kas töötaja töötab täistööajaga või osalise tööajaga. Täistööaeg on 40 tundi nädalas ehk 8h päevas 7-päevase vahemiku kohta. Osaline tööaeg võib olla, nt 4 tundi päevas ja 20 tundi 7-päevase vahemiku kohta. Kokkuleppe puudumisel eeldatakse täistööaega. 

Summeeritud tööaja puhul võivad töötunnid arvestusperioodis jaotuda erinevalt. Näiteks on tööpäevad kuu jooksul erinevate pikkustega. Arvestusperioodi pikkus võib olla kuni 4 kuud, mille lõpus selguvad ka ületunnid ja alatunnid. Summeeritud tööaja arvestamiseks kasutatakse peamiselt graafikut. Siinkohal tuleb meeles pidada, et summeeritud tööaja puhul peab tööandja võimaldama töötajale vähemalt 36h iganädalast puhkeaega, kui nö tavalisel töötajal on see nõue 48h. 

Käesoleva aasta normtunnid, kui tööaeg on E-R, on järgmised:

Töötasu arvestamiseks ning töö- ja puhkeaja seadustest kinni pidamiseks on tööandjal kohustus pidada tööaja arvestust. Tööajaarvestuse pidamise dokumendi vorm ei ole seadusega määratud, kuid see peab sisaldama kõiki töötatud tunde, haigus- ja puhkepäevi ning muid töölt puudutud päevi. Dokumendis võivad kirjas olla ka andmed ajutiselt äraoleva töötaja asendamise kohta, töölähetuses viibitud päevade arv jne. 

Ületunnitööd tegevate töötajate kohta peab pidama individuaalselt eraldi arvestust. See kehtib töötajatele, kellega on kokku lepitud pikemas tööajas – kuni 52h 7-päevase ajavahemiku kohta 4-kuulise arvestusperioodi jooksul.

Hoursi tööaja arvestamise tarkvara aitab kõik töötunnid nii normtundide kui ka ala- ja ületundide näol hõlpsasti kokku lugeda. Kõik nõutud andmed on ühes kohas ning paari klikiga kättesaadavad. Proovi 30 päeva tasuta ja saad ise veenduda, et tööajaarvestus võib olla kiire ning lihtne. Soovitame võtta ka tasuta demo, milles näitame, kuidas tarkvara töötab ja milliseid võimalusi see pakub.

Aeg on raha. Hours säästab teile mõlemat

Vali mugav ja tark viis. Veebipõhine tööaja jälgimine vähendab teie ettevõtte kulusid ja suurendab tõhusust!

Seotud postitused