fbpx
Kuidas sai alguse Hours tööaja arvestamise tarkvara?

Meeldib mida loed?

Jaga

Kuidas sai alguse Hours tööaja arvestamise tarkvara?

author image

Mihkel Männamaa

Hours tööaja arvestamise tarkvara, millega meie kliendid tänasel päeval oma ettevõttes toimuval mugavat silma peal hoiavad, on aastatepikkuse töö tulemus. Hours tööaja arvestamise tarkvara loomise taga on Mihkel Männamaa

Mihkel Männamaa on viimased 10 aastat tegelenud peamiselt ehitusvaldkonnas ettevõtlusega ja arendanud iOS Apple rakendusi. Lisaks on ta tegelenud igasuguse tööstusautomaatika loomisega. 

Idee arendada tööaja arvestamise tarkvara tuli 2015. aastal omaenda vajadusest töötunde arvestada, kuid tol ajal ei leidnud me sobivat tarkvara. Alguses kasutasime Exceli tabeleid, kuid olime kohe probleemi ees: osadel töötajatel puudus Exceli tarkvara või oli selle mingisugune erinev tarkvaraversioon, mis takistas tööajatabelite failide avamist. Nii sündiski otsus luua endale ise sobiv tarkvara, mis sisuliselt tähendas Exceli kohandamist veebipõhiseks kasutamiseks.

Kõige esimene Hoursi versioon oli väga algeline: töötajaid said oma töötunde sisestada arvuti kaudu meie lehele ning meie saime välja võtta PDF raporti. Kõik käis veebipõhiselt ja käsitsi. Puudusid nii logimis terminalid kui ka mobiilirakendus. 

Kui olime umbes aasta jagu oma tarkvara arendanud ja seda kasutanud, nägime, et sellest võiks teistelegi kasu olla. Hakkasime 2018. aastal tarkvara uue nurga alt edasi arendama, et see kohanduks vaevata teiste ettevõtete ja tegevusvaldkondadega. Sel ajal tekkisid ka meie esimesed kliendid. Niisiis arendasime välja Hours 2.0, mis juba toetas meie enda toodetud logimis terminale ja ise loodud iOS/Android mobiilirakendust. Hetkel kasutavad meie kliendid Hours 3.0 versiooni. 

Kõige suurem arenguline hüpe ongi olnud üleminek Hours 2.0 versioonilt Hours 3.0 peale. Sellega tegime järgnevad muudatused:

  • täiesti uus kujundus
  • kasutajasõbralikum liidestus
  • muutsime kogu andmebaasi struktuuri
  • rohkelt seadistusi, et programm sobiks erinevates valdkondades tegutsevatele ettevõtetele
  • tegime uue logimis terminali ja ka uue mobiilirakenduse
  • uued liidestused erinevatesse palgaarvestuse programmidesse
  • lihtsamini hallatavad kasutajaõigused

Kõige suuremaks väljakutseks on palgaarvestuse võimaluse loomine, sest riigiti on palgaarvestuse seadused väga erinevad. Hetkel saab Hoursi tarkvaras teha algset palgaarvestust ja seda PDF raportil kuvada. Keeruliseks lähebki just seetõttu, et erinevates riikides on puhkused, töövõimetushüvitised, päevarahad jms erinevalt arvestatud. Seega pakume ka Merit Palk ja Netvisor palgaarvestuse programmide liidestust. 

Oma tarkvara arendame pidevalt, et see oleks meie klientide jaoks veelgi mugavam ja kasutajasõbralikum. 

Aeg on raha.

Hours säästab teile mõlemat

Vali mugav ja tark viis. Veebipõhine tööaja jälgimine vähendab teie ettevõtte kulusid ja suurendab tõhusust!

Seotud postitused