fbpx
Kliendikogemus: Tööajaarvestus Excel’is takerdub tihti erinevate tarkvaraversioonide taha

Meeldib mida loed?

Jaga

Kliendikogemus: Tööajaarvestus Excel’is takerdub tihti erinevate tarkvaraversioonide taha

author image

Mihkel Männamaa

Mitme Soomes tegutseva Eesti ettevõtja sõnul on nad tööaja arvestamisel liikunud ühte loogilist rada pidi. Nad alustasid kaustikutega, kuhu pani iga töötaja või objektijuht kirja vajaliku info, ja hakkasid mingil ajal täitma Exceli tabeleid. Tabelit saadeti tavaliselt meili teel edasi‑tagasi ja selle peamine (peaaegu ainus) eelis oli võimalus objektil toimuvat distantsilt jälgida.

Enamikul ettevõtjatel tekkis aga probleem vigaste tabelitega. Põhjuseks oli see, et paljudel pole arvutis või nutiseadmes Exceli tarkvara. Samuti kasutatakse Exceli erinevaid versioone. Need, kellel Excelit pole, kasutavad vabavaralisi tarkvaralahendusi, mis lasevad küll Exceli faile muuta, kuid võivad segi lüüa sinna sisestatud valemid või info. Samuti ei avane sellisel juhul failide vahelehed alati täielikult.

Lisandub ka inimlik tegur, sest Exceli faili varem sisestatud infot on lihtne endale märkamatult muuta ja nii muutuvad valeks kogu tööaja arvestuse tulemused. Seetõttu oldi hädas vigaste või osaliselt täitmata tabelitega ning tihti peeti aruandlust topelt ka kaustikutes edasi. Igakuist kokkuvõtet kardeti kui tuld, sest info alati ei klappinud ja tervikpilti püüti taastada kollektiivi mälu abil, tihti ilmselt ka n-ö puusalt tulistades.

Pärast Hoursi kasutuselevõttu need probleemid kadusid.

Andmed on kõigile pooltele süsteemist reaalajas kättesaadavad ja neid on lihtne analüüsida. Hoursi tööaja arvestuse tarkvara kasutajal on vigade tegemise võimalus minimaalne ja vead saab kergesti üles leida.

Samuti on lihtsam jagada objektidele vajalikku infot tööliste kohta. Varem pidi info saatmiseks käsitsi e-kirju saatma, nüüd piisab ainult sellest, et teha õige töötaja juurde linnuke, sisestada meiliaadress ja vajutada saatmisnupule.

Hoursiga on lihtne ja mugav tööaega arvestada. Võrreldes mitme sarnase tarkvara pakkujaga on sellel veidi vähem funktsioone, kuid olemas on kõik vajalik, et objektide ja töötajate infot koguda ja jagada. Oluliseks eeliseks võib pidada konkurentidest tunduvalt madalamat hinda, tänu millele on tööaja arvestuse mugavad lahendused kättesaadavad ka väiksematele ettevõtetele.

Seotud postitused