fbpx
Ka väikeettevõtted vajavad korrektset arvestamist

Meeldib mida loed?

Jaga

Ka väikeettevõtted vajavad korrektset arvestamist

author image

Mihkel Männamaa

Tööaja arvestamine on vajalik väikeettevõtetele, sest see annab ülevaate töötajate produktiivsusest, aitab tööjõukulusid kontrolli all hoida, tagab töölepingute ja töölepingu seaduse järgimise ning annab korrektsed andmed palgaarvestuseks ja klientidele arvete väljastamiseks. Lisaks saab korrektse tööajaarvestusega edendada töötajate ja juhtkonna omavahelist suhtlust ning tuvastada ettevõtte toimimisel parendamist vajavaid alasid. 

Tööaja jälgimine aitab väikeettevõtetel mitmel moel raha säästa. Korrektne tööaja jälgimine võib näidata, kui palju aega kulub töötajatel oma tööülesannete täitmiseks, ja aitab ettevõttel selgeks teha, kas mõnes kohas on töötajaid liiga palju või liiga vähe, ning vastavalt sellele tööjõudu paremini jaotada. See võib tööjõu kulusid vähendada ja produktiivsust suurendada. Muu hulgas aitab tööaja arvestamine veenduda, et ettevõtte maksab töötajatele korrektset palka ning peab töölepingu seadusest kinni. Veel enam – tööaja arvestamisest kogutud andmeid saab kasutada oma klientidele õiglaste arvete koostamiseks, mis viib rahavoo paranemise ja kasumi suurenemiseni.

Tööaja arvestamise tarkvara eesmärk on säästa oma klientide aega ja raha. Säästetava raha hulk sõltub sellest, kui suur on ettevõtte, millist tööd seal tehakse ja kui täpselt tööaega jälgitakse. Väikeettevõtted saavad korrektselt tööaegu arvestades raha säästa sellega, et nad optimeerivad oma tööjõudu, vähendades seeläbi tööjõukulusid ja riski töölepingu seadusega vastuollu minnes trahvitud saada. Ajakulu väheneb, sest enam ei pea töötajatelt tunnilehti koguma ja käsitsi andmeid sisestama. Kõik on automatiseeritud ja mõne klikiga kättesaadav. 

Küll aga ettevõtted, kes investeerivad kvaliteetsesse tööaja arvestamise tarkvarasse ning kasutavad seda efektiivselt, võivad positiivset tulemust oodata. Saades paremini aru, kuidas nende töötajad oma tööaega kasutavad, on ettevõtetel võimalik teha kindlatel andmetel põhinevaid otsuseid, mis võivad parandada produktiivsust, efektiivust ja kasumlikkust. 

Tööaja arvestamise tarkvara usaldusväärsus sõltub programmist endast ja tööaja jälgimise ning ülesmärkimise viisidest. Hea mainega ja tuntud tööaja jälgimise tarkvara pakkujad kasutavad meetmeid, et kindlustada nende programmi turvalisus ja asjakohasus. Näiteks tehakse regulaarseid tarkvarauuendusi, krüpteeritakse ja varundatakse andmeid, et need kaotsi ei läheks. 

Ettevõtetel lasub siiski ka endal kohustus tööaja jälgimise tarkvara valides veenduda, et tarkvara sobib nende ettevõttega ja on töökindel. Tuleks kindlaks teha, et programm suudab ettevõtte valdkonna ja tööprotsessidega kohaneda. Korrektselt kasutatav tarkvara on väga usaldusväärne. 

Hoursi tarkvara saate 30 päeva tasuta proovida ja veenduda, et see sobib teie ettevõtte vajadustega. Pakume mitmeid liidestusi ja kohaneme erinevates valdkondades tegutsevate ettevõtetega.

Aeg on raha. Hours säästab teile mõlemat

Vali mugav ja tark viis. Veebipõhine tööaja jälgimine vähendab teie ettevõtte kulusid ja suurendab tõhusust!

Seotud postitused